Greek Kpop Lovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????

Go down 
+5
agelicaso
KLucy
SHINee_lover_tae
hotdbsk.gr
maria95key
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
maria95key
♥♥♥♥♥
maria95key


Posts : 1864
Join date : 2010-12-06
Age : 28

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Jan 24, 2011 5:32 am

Ισως με θεωρησετε ασχετη ή "τι την θες την kpop κοπελα μου?" αλλα πραγματικα χρειαζομαι βοηθεια!
Θελω να μαθω πως προφερονται μερικα ονοματα..Των Σουπερ Τζουνιορ π.χ ειν παλουκια μερικα!αμαν κ πως εκανα να τα μαθω,αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρη αν τα λεω και σωστα.:/
γι'αυτο παρακαλω ΘΕΡΜΑ να μου πειτε πως προφερονται τα εξης!:

Eunhyuk
Siwon (αυτο ειναι Σιβον ή Σιουον?)
Ryeowook

α!και κυριως το Jonghyun!το εχω ακουσει με περιπου εκατο διαφορετικους τροπους!αλλιως εχω ακουσει να το λενε οι φανς και αλλιως οι Αγγλοι κ αλλιως τα ιδια τα idols!

τωρα αν θεωρειτε και εσεις καποιο αλλο που πρεπει να αναφερθει λογω πολλαπλων γλωσσομπερδεματων τοτε να το πειτε γιατι το να βλεπω ενα ονομα,να το θυμαμαι κ να το γραφω δεν αρκει..σημασια εχει και να ξερω να το λεω..xD

ελπιζω να μην ειμαι η μοναδικη ακυρη...:S[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Tumblr_l1prpjoDMw1qzzm7bo1_250
Back to top Go down
hotdbsk.gr
Proud mother of the forum
Proud mother of the forum
hotdbsk.gr


Posts : 4346
Join date : 2010-06-11
Age : 32
Location : Thessaloniki

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Jan 24, 2011 8:26 am

Kοιτα γενικοτερα εγω εχω καταλαβει οτι η προφορα παει και αναλογα απο πιο χωριο εισαι.

Πχ το Minho/Yunho/Junho τα εχω ακουσει και σαν Μινχο/Γιουνχο/Τζουνχο και σαν Μινο/Γιουνο/Τζουνο. Και ειναι σωστες και οι δυο προφορες.

Ακομα και οι ιδιοι ποτε τα λενε ετσι και ποτε αλλιως.

Τωρα για αυτα που ζητησες εγω τα εχω ακουσει

1) Ουνχιουκ
2) Σιγουον
3) Ριογουκ/ Ργιογουκ.

Και επισης δεν τονιζονται καπως συγκεκριμενα

δλδ Δεν ειναι ουτε Σίγουον ουτε Σιγουόν. Το σωστο ειναι Σί Γουόν.
Back to top Go down
http://lialuvchun.livejournal.com/
SHINee_lover_tae
♥♥♥♥♥
SHINee_lover_tae


Posts : 1267
Join date : 2010-12-05
Age : 28
Location : reality:Kalamata,imagination: Seoul

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Jan 24, 2011 9:17 am

thnx lia unnie!!!!(kai egw h8ela na to rwthsw..that's why)

egw 8a h8ela na ma8w ta

Seoyhyun

Seungho

Jonghyun
Back to top Go down
KLucy
♥♥♥♥♥
KLucy


Posts : 1171
Join date : 2010-12-15
Age : 30
Location : In YongHwa's Pants

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Jan 24, 2011 9:43 am

Back to top Go down
agelicaso
♥♥♥♥♥
agelicaso


Posts : 1576
Join date : 2010-06-16
Age : 34
Location : Αθήνα

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Jan 24, 2011 11:24 am

genika oles oi koreatikes le3is tonizode sto telos pada!^^
Back to top Go down
maria95key
♥♥♥♥♥
maria95key


Posts : 1864
Join date : 2010-12-06
Age : 28

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyTue Jan 25, 2011 8:57 am

kyaah..
euxaristw koritsia! [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 16417 [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 166585

btw Anna Maria...to Google en ein k O klayteros tropos translate..oute ta ellinika en leei swsta auth i pou ta proferei..xD alla k pali thnx
Back to top Go down
KLucy
♥♥♥♥♥
KLucy


Posts : 1171
Join date : 2010-12-15
Age : 30
Location : In YongHwa's Pants

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyTue Jan 25, 2011 9:05 am

hahaha το ξέρω αλλά όσα κορεάτικα ήξερα και απλώς τα πέρσα τα έλεγγε μια μια χαρά :Ρ και εννοείτε δεν λειτουργεί με όλα αλλά και πάλι είναι καλύτερο από το τίποτα :)
Back to top Go down
EruTaiyou
♥♥♥
EruTaiyou


Posts : 593
Join date : 2010-07-18
Age : 30
Location : athens baby~

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyTue Jan 25, 2011 9:19 am

Ααααχ μην ανησυχεις...και εγω το ειχα αυτο το προβλημα..
Ο πιο ευκολος τροπος να το λυσεις...μπορει να σου φανει κουλο αλλα...μαθε να διαβαζεις τα κορεατικα! οχι να μαθεις την γλωσσα απλα να μαθεις τα γραμματα και να ξερεις να διαβαζεις καθε λεξη..
Ειναι γελοια ευκολο, ειδικα αν μαθαινεις ευκολα...
Ετσι μπορεις να μαθεις την αλφαβητο και περιπου τον τροπο που γραφουν και να γραφεις ελληνικα η αγγλικα χρησιμοποιωντας τα κορεατικα!!
Spoiler:
Back to top Go down
maria95key
♥♥♥♥♥
maria95key


Posts : 1864
Join date : 2010-12-06
Age : 28

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyTue Jan 25, 2011 9:24 am

EruTaiyou wrote:
Ααααχ μην ανησυχεις...και εγω το ειχα αυτο το προβλημα..
Ο πιο ευκολος τροπος να το λυσεις...μπορει να σου φανει κουλο αλλα...μαθε να διαβαζεις τα κορεατικα! οχι να μαθεις την γλωσσα απλα να μαθεις τα γραμματα και να ξερεις να διαβαζεις καθε λεξη..
Ειναι γελοια ευκολο, ειδικα αν μαθαινεις ευκολα...
Ετσι μπορεις να μαθεις την αλφαβητο και περιπου τον τροπο που γραφουν και να γραφεις ελληνικα η αγγλικα χρησιμοποιωντας τα κορεατικα!!
Spoiler:

OMK!!!!τι ΤΡΟΜΕΡΗ ιδεα????βασικα τωρα μαθαινω τη κορεατικη συλλαβικη αλφαβητο αλλα κατι τετοιο δεν ειχε περασει απο το μυαλο μου..ουο,δαιμονικο μυαλο!
θενξ μπαι δε γουει...!!! [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 151285
Back to top Go down
KLucy
♥♥♥♥♥
KLucy


Posts : 1171
Join date : 2010-12-15
Age : 30
Location : In YongHwa's Pants

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyTue Jan 25, 2011 9:34 am

hahahahha καλά πάμε όλες μας, εγώ το κάνω με ιαπωνέζικa XD
Back to top Go down
~Kate
♥♥
~Kate


Posts : 460
Join date : 2011-01-16
Age : 29
Location : / NYC

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyTue Jan 25, 2011 9:37 am

EruTaiyou wrote:
Ααααχ μην ανησυχεις...και εγω το ειχα αυτο το προβλημα..
Ο πιο ευκολος τροπος να το λυσεις...μπορει να σου φανει κουλο αλλα...μαθε να διαβαζεις τα κορεατικα! οχι να μαθεις την γλωσσα απλα να μαθεις τα γραμματα και να ξερεις να διαβαζεις καθε λεξη..
Ειναι γελοια ευκολο, ειδικα αν μαθαινεις ευκολα...
Ετσι μπορεις να μαθεις την αλφαβητο και περιπου τον τροπο που γραφουν και να γραφεις ελληνικα η αγγλικα χρησιμοποιωντας τα κορεατικα!!
Spoiler:

να 'ναι καλα η κοπελα που το σκεφτηκε! :Ο
αυτα ειναι. εγω ειδικα πρεπει να τα μαθω γιατι με αλλαξαν κ πηγα πρωτο θρανιο την τυχη μου >.>
Back to top Go down
http://www.dreamsarefornight.tumblr.com
maria95key
♥♥♥♥♥
maria95key


Posts : 1864
Join date : 2010-12-06
Age : 28

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyTue Jan 25, 2011 9:47 am

KLucy wrote:
hahahahha καλά πάμε όλες μας, εγώ το κάνω με ιαπωνέζικa XD

mexri stigmis k gw me iapwnika t ekana alla me koreatika exei allo kyros xD

tecpa eimaste off topic xD
Back to top Go down
SHINee_lover_tae
♥♥♥♥♥
SHINee_lover_tae


Posts : 1267
Join date : 2010-12-05
Age : 28
Location : reality:Kalamata,imagination: Seoul

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyTue Jan 25, 2011 10:08 am

AGALAMA STHN ERUTAIYOU!!!

kala etsi...ideara!!!!kai hdh thn exw ma8ei sxedon...(2-3 mperdevw)

kai gia na mhn vgw teleiws off...peite mou pws diavazetai to

Taecyeon

kai to hyung (nai to suffix lew p vazoun ta goria otan apeu8unontai se megalutera agoria)

thnx kai pali... [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 166585
Back to top Go down
hotdbsk.gr
Proud mother of the forum
Proud mother of the forum
hotdbsk.gr


Posts : 4346
Join date : 2010-06-11
Age : 32
Location : Thessaloniki

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyWed Jan 26, 2011 5:48 am

Eγω το προφερω "Τέκιόν"
Back to top Go down
http://lialuvchun.livejournal.com/
EruTaiyou
♥♥♥
EruTaiyou


Posts : 593
Join date : 2010-07-18
Age : 30
Location : athens baby~

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyThu Jan 27, 2011 10:51 am

hahahha ευχαριστω ευχαριστω.. lol!

το hyung προφερεται "χιόνγκ"
Back to top Go down
SHINee_lover_tae
♥♥♥♥♥
SHINee_lover_tae


Posts : 1267
Join date : 2010-12-05
Age : 28
Location : reality:Kalamata,imagination: Seoul

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyThu Jan 27, 2011 11:03 am

EUXARISTW POLY POLY POLY POLY!!!!!!!!!!

p.s @EruTaiyou
Spoiler:
Back to top Go down
sofunoyume
♥♥♥♥♥
sofunoyume


Posts : 2542
Join date : 2010-07-19
Age : 30
Location : Under your bed

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptySun Feb 06, 2011 9:45 am

χαχαχααχαχαχα ERUTAIYOU παλι βγάζεις στη φόρα τα άπλυτά μας με τα σκονάκια σε hangul? [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 465826

Καλά κάνεις. [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 727795

(οποτε obviously και εγω προτεινω το ιδιο με την Eru, μαθετε hangul! θα σωθειτε στην προφορα! το μονο προβλημα ειναι οτι μετα θα σας μπερδευουν πιο πολυ τα romanisations παρα τα ιδια τα hangul!! xD)
Back to top Go down
SHINee_lover_tae
♥♥♥♥♥
SHINee_lover_tae


Posts : 1267
Join date : 2010-12-05
Age : 28
Location : reality:Kalamata,imagination: Seoul

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptySun Feb 06, 2011 9:57 am

euxaristw polu...(kai h prospa8eia sunexizetai...xD)

btw auto to Jonghyun mporeite na m peite pws diavazetai???to exw akousei me xilious tropous!!! O.o
Back to top Go down
sofunoyume
♥♥♥♥♥
sofunoyume


Posts : 2542
Join date : 2010-07-19
Age : 30
Location : Under your bed

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptySun Feb 06, 2011 11:21 am

Στο περιπου είναι Τζονγκ-χιον...

Λοιπον κοιτα μερικα εύκολα κολπα για την προφορα.
-το eo ειναι ο ανοιχτο [περιπου οπως προφερουμε το ο στα ελληνικα] και το ο ειναι ο κλειστο [και πιο κοντα λιγο στο ου].
-το ae ειναι ε
-το eu ειναι ου
-το οο ειναι ου
-το u μπορει να ειναι ου ή ο ανοιχτο αναλογα... πρεπει να μαθεις να το ξεχωριζεις εμπειρικα... Πχ. Jungmo= Τζονγκμο (μπορει δηλαδη το u να γραφει κ με eo) αλλά Junsu= Τζουνσου
-τα hyun ειναι χιον
-το w δεν προφερεται εντονα... Πχ Ryeowook = Ριό-ουκ

Ειναι σχετικα όμως όλα αυτα γιατι μερικες φορες η romanization σε σχεση με το κανονικο κορεατικο ονομα ειναι οτι να ναι! Πχ o Siwon κανονικά είναι Siweon για την ακριβεια... Τελος παντων, συνεχιζω να πιστευω οτι τα hangul σωζουν μονο!

νομίζω αυτα ειναι τα βασικοτερα... τα συμφωνα ειναι συνηθως οπως φαινονται, μονο που το g προφερεται πιο κοντα στο δικο μας Κ πχ το Kyuhyun γραφεται κανονικα Gyuhyun και προφερεται Κιου-χιον (εκτος απο το g μετα απο n, οταν δηλαδη εινα ng), το d ειναι πιο κοντα στο τ και το b πιο κοντα στο π. Βεβαια υπαρχουν και τα κανονικα π,τ, και κ που ειναι πιο εντονα aspirated.. Σαν να φυσας λιγακι ταυτοχρονα φαντασου το!
Όπως αυτο του Taemin!

Αν εχεις καμια αλλη απορια ή αν δεν καταλαβες κάτι ή αν εχεις προβλημα με συγκεκριμενα ονοματα βρε αδελφε let me know!~
[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 29230


Last edited by sofunoyume on Fri Feb 11, 2011 11:38 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
maria95key
♥♥♥♥♥
maria95key


Posts : 1864
Join date : 2010-12-06
Age : 28

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Feb 07, 2011 5:27 am

ουοοοοο!!
σε ευχαριστουμε παρα πολυ!
[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 166585
Back to top Go down
sofunoyume
♥♥♥♥♥
sofunoyume


Posts : 2542
Join date : 2010-07-19
Age : 30
Location : Under your bed

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Feb 07, 2011 8:37 am

maria95key wrote:
ουοοοοο!!
σε ευχαριστουμε παρα πολυ!
[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 166585

ΑΝΥΤΙΜΕ~! ^^ Ότι θέλετε εδώ είμαστε! xD
Back to top Go down
konnaheartsjae
♥♥♥♥♥
konnaheartsjae


Posts : 1697
Join date : 2010-06-18
Age : 32
Location : Thessaloniki

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Feb 07, 2011 10:18 am

egw pantws to Jonghyun kai to hyung ta diabasw me a. Τζονγκχιαν και χιανγκ. mou akougontai kalutera sto auti~ ^^
Back to top Go down
sofunoyume
♥♥♥♥♥
sofunoyume


Posts : 2542
Join date : 2010-07-19
Age : 30
Location : Under your bed

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Feb 07, 2011 10:59 am

... ναι αλλά αφου οι κορεάτες τα λενε με ο..?
[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 185170
xD προσωπικες προτιμησεις ισως. [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? 727795
Back to top Go down
konnaheartsjae
♥♥♥♥♥
konnaheartsjae


Posts : 1697
Join date : 2010-06-18
Age : 32
Location : Thessaloniki

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyMon Feb 07, 2011 11:09 am

to exw akousei polles fores me 'a', oxi ka8aro alla polu konta se auto. XD
Back to top Go down
SHINee_lover_tae
♥♥♥♥♥
SHINee_lover_tae


Posts : 1267
Join date : 2010-12-05
Age : 28
Location : reality:Kalamata,imagination: Seoul

[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? EmptyFri Feb 11, 2011 7:45 am

ANNA-MARIA UPOKLUNOMAI!!!!!!!
EUXARISTW POLY!!!!

kai vre aderfe...i'll let you know an 8elw na ma8w kati allo ;)
Back to top Go down
Sponsored content





[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty
PostSubject: Re: [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????   [HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων????? Empty

Back to top Go down
 
[HELP] Πώς στην ευχή προφέρονται τέλος πάντων?????
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [2PM] Οι 2PM Θα συμμετάσχουν στην συναυλία του Rain στη Σιγκαπούρη
» [DISCUSSION] Τι είναι αυτό που αγαπάτε στην Kpop;
» Donghae [동해]
» [Jay Park] O Jay αποκαλύπτει ότι μάλλον θα δουλέψει στην Αμερική σύντομα
» [Jay Park] O Jay προστίθεται στην λίστα των καλλιτεχνών με τις sold out επιτυχίες μετά την επιτυχία του άλμπουμ του "Ρίξε μια βαθύτερη ματιά".

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Kpop Lovers :: Greek Kpop Lovers (members' corner) :: Chat-
Jump to: