Greek Kpop Lovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 [DISCUSSION] Kdramas

Go down 
+10
nabi
hotdbsk.gr
EruTaiyou
Replay-Doo
SHINee_lover_tae
mrsmeneguzzi
misguided
Erisadesu
nalty7
cinderella18
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
cinderella18

cinderella18


Posts : 241
Join date : 2010-06-23
Age : 35
Location : Thessaloniki

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyMon Dec 20, 2010 11:36 pm

geia everyone!!den kserw an paei edw auto to topic..anyways an d paei delete amesws..xixi
apla thelw na rwtisw mipws vlepei kanenas dramas auton ton kairo..dld sigekrimena to secret garden h to marry stayed out all night..giati twra teleutaia exw faei megalo kollima me auta..

(an vlepete drama k den ta kserate twra ta mathate..aksizoun polii na ta deis..:)


Last edited by cinderella18 on Sun Jan 16, 2011 10:00 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
nalty7
♥♥♥♥♥
nalty7


Posts : 1291
Join date : 2010-06-17
Age : 32
Location : Θεσσαλονίκη

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyTue Dec 21, 2010 7:26 am

Εγώ βλέπω ιαπωνικά.Το Liar Game,το Atashinchi no Danshi και το Bloody Monday.Μη με ρωτάτε γιατί βλέπω τρία μαζί.Το πρώτο είναι Θ-Ε-Ϊ-Κ-Ο!Το δεύτερο είναι τίγκα στα bishies και το τρίτο έχει ως κακό τον λατρεμένο Nari και ως πρωταγωνιστή το μανουλομάνουλο ονόματι Miura Haruma.
Back to top Go down
http://nalty7.livejournal.com/
cinderella18

cinderella18


Posts : 241
Join date : 2010-06-23
Age : 35
Location : Thessaloniki

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyTue Dec 21, 2010 9:01 am

apo iapwnika exw dei mono to Boys over Flowers japanese version vevaia, Hana Kimi k to Zettai Kareshi diladi Absolute Boyfriend..(k mono epeidi paizei o agapimenos Hiro Mizushima..:)

mou aresoun ta koreatika dramas pio poli..apo auta exw dei arketa..:)
Back to top Go down
Erisadesu

Erisadesu


Posts : 92
Join date : 2011-01-16
Age : 43
Location : Θεσσαλονίκη

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptySun Jan 16, 2011 5:16 am

εγώ βλέπω παράλληλα ιαπωνικά και Κορεάτικα dorama
τώρα βλέπω το secret garden και το yankee kun to megane chan..

σύντομα θα αρχίσω και άλλα :)
Back to top Go down
http://erisabetsu.blogspot.com
misguided

misguided


Posts : 55
Join date : 2011-01-12
Location : Head @ Sheoul, feet @ Athens

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptySun Jan 16, 2011 8:13 am

Εγώ είδα σήμερα το 1ο επεισόδιο του Dream High. Η σκηνοθεσία είναι λίγο χάλια βέβαια. Αλλά παίζουν πολλά kpop celebs από Miss-A, T-ara, IU κτλ τουλάχιστον είδα.

Αν το βλέπει και κανείς άλλος από εδώ, μπορεί να με παρακινήσει να το συνεχίσω; Help me waste some more hours, please... ^_^

Έχει και μερικά ενδιαφέρον αγοράκια, αλλά πρέπει να είναι άσχετα με την μουσική...


Spoiler:
Back to top Go down
https://twitter.com/#!/JKpoper
mrsmeneguzzi

mrsmeneguzzi


Posts : 136
Join date : 2011-01-03
Age : 35

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptySun Jan 16, 2011 9:27 am

Αυτόν τον καιρό βλέπω secret garden (το οποιο μεταφράζω κιόλας), είναι πολύ καλόοοοο να το δείτε σίγουρα. [DISCUSSION] Kdramas 16417
MMM δεν με τρέλανε.
Coffee Prince καλό αλλά όχι και τόσο όσο διάβαζα και μου λέγανε.
Μy princess (και αυτό το μεταφράζω) μου αρέσει αν και είναι ακόμα νωρίς.

και εχω και πολλά άλλα που περιμένουν...! [DISCUSSION] Kdramas 173952
Back to top Go down
cinderella18

cinderella18


Posts : 241
Join date : 2010-06-23
Age : 35
Location : Thessaloniki

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptySun Jan 16, 2011 9:36 am

misguided wrote:
Εγώ είδα σήμερα το 1ο επεισόδιο του Dream High. Η σκηνοθεσία είναι λίγο χάλια βέβαια. Αλλά παίζουν πολλά kpop celebs από Miss-A, T-ara, IU κτλ τουλάχιστον είδα.

Αν το βλέπει και κανείς άλλος από εδώ, μπορεί να με παρακινήσει να το συνεχίσω; Help me waste some more hours, please... ^_^

Έχει και μερικά ενδιαφέρον αγοράκια, αλλά πρέπει να είναι άσχετα με την μουσική...


Spoiler:

K egw to vlepw to Dream High..diladi ta 4 epeisodia p exei deixei..ta agorakia einai apo tous 2PM,an d tous exeis akousta psakse tous ta spane!Anyways gia to drama egw arxisa na to vlepw epeidi exei polla idols alla sinexisa giati ginetai pio endiaferon meta...ena xalaro cute drama..:)

Vlepw Secret garden dld simera eida to teleutaio epeisodio..ti krima p teleiwse!makran to kalitero d
drama p exw dei!:))
Back to top Go down
SHINee_lover_tae
♥♥♥♥♥
SHINee_lover_tae


Posts : 1267
Join date : 2010-12-05
Age : 29
Location : reality:Kalamata,imagination: Seoul

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptySun Jan 16, 2011 9:53 am

egw vasika exw dei miso to playful kiss alla dn t exw sunexisei logw diavasmatos...perimenw tis apomenes diakopes...
Back to top Go down
Erisadesu

Erisadesu


Posts : 92
Join date : 2011-01-16
Age : 43
Location : Θεσσαλονίκη

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptySun Jan 16, 2011 11:56 am

σε αυτό το drama έχω δίλημα...
δεν ξέρω αν αξίζει να το δω ή οχι.
η συνταγή είναι ίδια
και αναρωτιέμαι μήπως να έβλεπα το ταιβανέζικο μια που παίζει
και ο Jiro wang αλλά με ξενερώνει που έχει δεύτερη σαιζόν εκει.

αλλά έχω δεί τα 3 πρώτα επεισόδια του Itazura no kiss
και μου άρεσε παρόλο που είναι εκατό χρονών dorama
Back to top Go down
http://erisabetsu.blogspot.com
mrsmeneguzzi

mrsmeneguzzi


Posts : 136
Join date : 2011-01-03
Age : 35

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyMon Jan 17, 2011 12:21 am

Erisadesu wrote:
σε αυτό το drama έχω δίλημα...
δεν ξέρω αν αξίζει να το δω ή οχι.
η συνταγή είναι ίδια
και αναρωτιέμαι μήπως να έβλεπα το ταιβανέζικο μια που παίζει
και ο Jiro wang αλλά με ξενερώνει που έχει δεύτερη σαιζόν εκει.

αλλά έχω δεί τα 3 πρώτα επεισόδια του Itazura no kiss
και μου άρεσε παρόλο που είναι εκατό χρονών dorama

έχω δει και το ανιμε, και το κορεατικο και το ταϊβανέζικο... από τα δυο dramas σου προτείνω το ταϊβανέζικο... πολύ καλύτερο... το πρώτο μου drama και ακόμα είναι στο τοπ3...! [DISCUSSION] Kdramas 783238 [DISCUSSION] Kdramas 783238
Back to top Go down
cinderella18

cinderella18


Posts : 241
Join date : 2010-06-23
Age : 35
Location : Thessaloniki

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyMon Jan 17, 2011 12:34 am

Erisadesu wrote:
σε αυτό το drama έχω δίλημα...
δεν ξέρω αν αξίζει να το δω ή οχι.
η συνταγή είναι ίδια
και αναρωτιέμαι μήπως να έβλεπα το ταιβανέζικο μια που παίζει
και ο Jiro wang αλλά με ξενερώνει που έχει δεύτερη σαιζόν εκει.

αλλά έχω δεί τα 3 πρώτα επεισόδια του Itazura no kiss
και μου άρεσε παρόλο που είναι εκατό χρονών dorama

k egw pisteuw oti to taiwanese einai to kalitero apo ola osa exoun vgei an k exei dio seasons,meta paei to japanese k telos to korean(an k paizei o kim hyun joong d leei k polla,m fanike d ipirxe katholou ximeia metaksi twn ithopoiwn..:))
Back to top Go down
Replay-Doo
♥♥♥♥♥
Replay-Doo


Posts : 1029
Join date : 2010-12-07
Age : 31
Location : Στο γατόσπιτο του JiJi

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyFri Jan 21, 2011 5:12 am

Aftin tin epoxi vlepo to "You're Beautiful" [DISCUSSION] Kdramas 783238
Back to top Go down
EruTaiyou
♥♥♥
EruTaiyou


Posts : 593
Join date : 2010-07-18
Age : 31
Location : athens baby~

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyTue Jan 25, 2011 8:48 am

Erisadesu wrote:
σε αυτό το drama έχω δίλημα...
δεν ξέρω αν αξίζει να το δω ή οχι.
η συνταγή είναι ίδια
και αναρωτιέμαι μήπως να έβλεπα το ταιβανέζικο μια που παίζει
και ο Jiro wang αλλά με ξενερώνει που έχει δεύτερη σαιζόν εκει.

αλλά έχω δεί τα 3 πρώτα επεισόδια του Itazura no kiss
και μου άρεσε παρόλο που είναι εκατό χρονών dorama

ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ. Ειναι το πρωτο asian drama που ειδα (εχουν περασει σχεδον 2 χρονια-!) και στο συνιστω αν βεβαια σου αρεσει το story! Εχει οντως αρκετα επεισοδια αλλα φευγει ευ-κολα~~ Και ο Jiro γλυκας!!![DISCUSSION] Kdramas 7788
Αν και ειναι παλιο παντως, δεν το ενιωσα..Ωστοσο να ξερεις οτι καποιους τους ενοχλησε το ολο θεμα της full ερωτευμενης με τον ψιλο-αδιαφορο τυπο κτλ
Και για το κορεατικο...μου αρεσε αλλα ειχαν αλλαξει πολυ το original story και δεν ειχε το ιδιο impact..* ειναι απο τα λιγα drama που εκλαψα
Anyway εχω δει πολλεεεεες σειρες, περισσοτερες ιαπωνικες βεβαια...
Απλα επειδη εχω τωρα τις εξετασεις δεν προλαβαινω να δω...γκρρρ *εδω και κανα μηνα λεω να δω το oh my lady αλλα δεν προλαβαινω~

Για το coffee prince που αναφερθηκε..εμενα μου αρεσε πολυ! Μου φανηκε πολυ γλυκουλι και ειχε και γελιο!! *και ωραιες smexy σκηνες

Παντως θελω πολυ να δω το Secret garden αφου παιζει ο καλος μου ο Hyun Bin [DISCUSSION] Kdramas 783238 Μια απο τις αγαπημενες μου σειρες εξαλλου ειναι το "my name is Kim Sam Soon" και την συστηνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ. Πρεπει να την δειτε ολοι! *ειναι δυσκολο να βρεθουν τα eps οποτε αν θελετε μπορειτε να μου στειλετε ενα pm να σας βοηθησω..

Και το Dream High ελεγα να δω...δεν εχει καλη σκηνοθεσια, λοιπον; Χαλιεμαι πολυ αν ειναι χαλι η ατμοσφαιρα...*εχω παρατησει 3 σειρες γι'αυτον το λογο..>>
Back to top Go down
Erisadesu

Erisadesu


Posts : 92
Join date : 2011-01-16
Age : 43
Location : Θεσσαλονίκη

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyTue Jan 25, 2011 11:51 am

εντάξει λοιπόν αφού η μάχη SS501 vs Fahreneit λήγει με νίκη των δεύτερων
τότε θα δω αυτό της Taiwan όπως και να έχει εκείνο έχει και Jiro Wang , δύο μέλη του συγκροτήματος του, σε αντίθεση με το Κορεάτικο που έχει μόνο ένα,
και επίσης όπως και να ναι πάντα είναι καλύτερο να βλέπω dorama με συνομίληκους πρωταγωνιστές μας... και εδώ που τα λέμε ο Jiro Wang
βάζει κάτω πολλούς κορεάτες σε ομορφιά και κοιλιακούς :P:P

κλείνοντας συνεχίζω να βλέπω το Personal Taste ο Lee Minho θυμίζει σε μερικές σκηνές τον ρόλο του απο το BOF αλλά ποτέ δεν θα σταματήσει να είναι σέξυ... τέλεια σκηνοθεσία, τέλειο cast μόλις τελειώσω αυτό θα συνεχίσω και το
Worlds within που έχει φάει καθυστέρηση και κάπου εκεί ανάμεσα
θα χώσω μερικά anime και τη δεύτερη σαιζόν του prince of tennis και το It started with Kiss ....


τελικά αρχίζω και πιστεύω ότι οι Κινέζοι μου αρέσουν περισσότερο....
αλλά θα δεν είμαι σίγουρη...


α ναι είδα και το 19 με τον TOP τέλειο ήταν το περίμενα χειρότερο.
Back to top Go down
http://erisabetsu.blogspot.com
EruTaiyou
♥♥♥
EruTaiyou


Posts : 593
Join date : 2010-07-18
Age : 31
Location : athens baby~

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyTue Jan 25, 2011 11:19 pm

Erisadesu wrote:


α ναι είδα και το 19 με τον TOP τέλειο ήταν το περίμενα χειρότερο.

που το βρηκες??? [DISCUSSION] Kdramas 406763
Back to top Go down
mrsmeneguzzi

mrsmeneguzzi


Posts : 136
Join date : 2011-01-03
Age : 35

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyTue Jan 25, 2011 11:41 pm

Erisadesu wrote:
εντάξει λοιπόν αφού η μάχη SS501 vs Fahreneit λήγει με νίκη των δεύτερων
τότε θα δω αυτό της Taiwan όπως και να έχει εκείνο έχει και Jiro Wang , δύο μέλη του συγκροτήματος του, σε αντίθεση με το Κορεάτικο που έχει μόνο ένα,
και επίσης όπως και να ναι πάντα είναι καλύτερο να βλέπω dorama με συνομίληκους πρωταγωνιστές μας... και εδώ που τα λέμε ο Jiro Wang
βάζει κάτω πολλούς κορεάτες σε ομορφιά και κοιλιακούς :P:P

κλείνοντας συνεχίζω να βλέπω το Personal Taste ο Lee Minho θυμίζει σε μερικές σκηνές τον ρόλο του απο το BOF αλλά ποτέ δεν θα σταματήσει να είναι σέξυ... τέλεια σκηνοθεσία, τέλειο cast μόλις τελειώσω αυτό θα συνεχίσω και το
Worlds within που έχει φάει καθυστέρηση και κάπου εκεί ανάμεσα
θα χώσω μερικά anime και τη δεύτερη σαιζόν του prince of tennis και το It started with Kiss ....


τελικά αρχίζω και πιστεύω ότι οι Κινέζοι μου αρέσουν περισσότερο....
αλλά θα δεν είμαι σίγουρη...


α ναι είδα και το 19 με τον TOP τέλειο ήταν το περίμενα χειρότερο.
Ο Jiro πολύ γλυκούλης στο ISWAK αλλά δεν τον είχα πολυπροσέξει επειδή "πρόσεχα" τον Joe Cheng... Zhi Shuuuuu! [DISCUSSION] Kdramas 7788
Και το personal είναι πολύ ωραίο... το είχα δει πριν δω το BoF!
Το Worlds within πρέπει να μεταφερθεί στον σκληρό που έχω συνδεδεμένο στο λαπτοπ και να το δω ασαπ γιατί μου λείπει ο Μπινάκος...! [DISCUSSION] Kdramas 663823


Όσο για το 19... συμφωνώ, αλλά και χάλια να ήταν εννοείται ότι θα το έβλεπα αφού παίζουν τα αγόρια μου! Αλλά νταξει δεν ήταν και τόσο, αν και κατάλαβα από την αρχή ποιος ήταν ο.... τόσα χρόνια βλέπω CSI, CSI:NY, mentalist κτλ! [DISCUSSION] Kdramas 692365
Back to top Go down
Erisadesu

Erisadesu


Posts : 92
Join date : 2011-01-16
Age : 43
Location : Θεσσαλονίκη

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyWed Jan 26, 2011 4:16 am

Live journal is my friend :P:P:P
αν έχεις megaupload μπορώ να σου στείλω λινκς.
Back to top Go down
http://erisabetsu.blogspot.com
hotdbsk.gr
Proud mother of the forum
Proud mother of the forum
hotdbsk.gr


Posts : 4346
Join date : 2010-06-11
Age : 33
Location : Thessaloniki

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyWed Jan 26, 2011 5:45 am

An exeis LJ please add me^^
LIVE JOURNAL ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ SITE ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.
Back to top Go down
http://lialuvchun.livejournal.com/
nabi

nabi


Posts : 78
Join date : 2010-07-06
Age : 31
Location : Crete

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyWed Jan 26, 2011 9:00 am

Και εγώ βλέπω dramas~~ Τώρα βασικά βλέπω dream high και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πάρα πολυ~~ (και δε με χαλάει καθόλου η σκηνοθεσία...) Ε καλά είναι και ο Taec [DISCUSSION] Kdramas 520116 )

Βλέπω και το Baker King Kim Tak Goo. Το έχει δει κανένας? Είμαι στο 16 επεισόδειο και μπορώ να πω ότι μου θυμίζει πολύ σαπουνόπερα ^^ Πάντως έχει πολύ ωραίο πρωταγωνιστή...

Το coffee prince ήταν πολύ ωραίο... (βεβαια δεν με ενθουσίασε και πολυ... Ίσως φταίει που το είδα σε μία μέρα...) Αλλά έχει τις πιο τέλειες kissing scenes που έχω δει ever σε drama ^^ )

That's all from me ^^
Back to top Go down
http://nabi1310.livejournal.com/
mrsmeneguzzi

mrsmeneguzzi


Posts : 136
Join date : 2011-01-03
Age : 35

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyWed Jan 26, 2011 10:53 am

nabi wrote:


Βλέπω και το Baker King Kim Tak Goo. Το έχει δει κανένας? Είμαι στο 16 επεισόδειο και μπορώ να πω ότι μου θυμίζει πολύ σαπουνόπερα ^^ Πάντως έχει πολύ ωραίο πρωταγωνιστή...


Εγώ! Πριν το δω έλεγα θα το δω σιγά σιγά... Τι σιγά 4 μέρες μου πήρε! lol!
Μου άρεσε! Πολύ καλό! Διέφερε σε σχέση με τα άλλα dramas που είχα δει!
Εμένα πειράζει που μου άρεσε πιο πολύ ο "αδερφός"? [DISCUSSION] Kdramas 47594
Αν σου αρέσει αυτό, μπορείς να δεις και το Βrilliant Legacy (από τα αγαπημένα μου, τρελό κάψιμο μέσα σε 2 μέρες, το ένα μετά το άλλο τα επεισόδια[DISCUSSION] Kdramas 602128)! Παίζει και η αδυναμία μου ο LSG! [DISCUSSION] Kdramas 7788 [DISCUSSION] Kdramas 7788
Back to top Go down
nabi

nabi


Posts : 78
Join date : 2010-07-06
Age : 31
Location : Crete

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyThu Jan 27, 2011 4:51 am

Εγώ δυστυχώς αναγκάζομαι να το βλέπω πολύυυυ αργά (λόγω σχολείο -_-) Αλλά μέχρι εδώ που έχω φτάσει μου φαίνεται πόρα πολύ καλό... Κοιτα και εμένα μου αρέσει ο αδερφός αλλά ο Tak Gu είναι πιο cute ^^ (για αυτόν το ξεκίνησα >.<)
Το Βrilliant Legacy η αλήθεια είναι ότι δεν το ήξερα... Πάντως μιας που παίζει ο LSG δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δω ^^ Και στο my girlfriend is a gumiho μου άρεσε πάρα πολύ αυτός... [DISCUSSION] Kdramas 9692
Back to top Go down
http://nabi1310.livejournal.com/
EruTaiyou
♥♥♥
EruTaiyou


Posts : 593
Join date : 2010-07-18
Age : 31
Location : athens baby~

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyThu Jan 27, 2011 10:46 am

Γινεται μια arashi fan να μην εχει livejournal? Ο μονος τροπος να επιβιωσω κρυβεται εκει!!! *.*
Spoiler:
Και megaupload εχω..

Εγω αυτον τον καιρο δεν προλαβαινω να δω τιποτα... [DISCUSSION] Kdramas 663823
Και θελω να δω επειγοντως President (Παιζει και ο Sungmin και ο Jay!=double combo baby~!) και Secret Garden!
Αυτο το Baker King μου ειχε φανει καλο αλλα...πολλα επεισοδια ρε παιδακι μου...
Επισης...εχει δει κανεις το Cinderella's sister? O yesung στο OST και ενδιαφερον πλοκη αλλα λεει τιποτα...?
Back to top Go down
nabi

nabi


Posts : 78
Join date : 2010-07-06
Age : 31
Location : Crete

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptyFri Jan 28, 2011 8:25 am

Το Secret Garden να το δεις σίγουρα!! Είναι τέλειο ^_^ από τις καλύτερες σειρές που έχω δει ποτέ... Πολύ καλή (για εμένα τουλάχιστον ^^)

Το cinderella's sister το είδα το καλοκαίρι... Να πω την αλήθεια ο μόνος λόγος που το είδα μέχρι το τέλος ήταν 1ον για τον Taec και 2ον για την υπέροχη φωνή του Yesung στους τίτλους τέλους... Προσωπικά δεν μου άρεσε... Μου φάνηκε κάπως βαρετό... Βέβαια εσένα μπορεί να σου αρέσει... Don't know... ^^

Άσε μεγάλο πρόβλημα αυτά τα πολλά επεισόδεια ^^. Αν και εντάξει δεν είναι πάρα πολλά τα 30... Εγώ θέλω να δω το high kick through the roof που είναι 100 φεύγα επεισόδεια... (φυσικά πάει μετά τις πανελλήνιες >.<)
Back to top Go down
http://nabi1310.livejournal.com/
cinderella18

cinderella18


Posts : 241
Join date : 2010-06-23
Age : 35
Location : Thessaloniki

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptySat Jan 29, 2011 6:34 am

nabi wrote:
Το Secret Garden να το δεις σίγουρα!! Είναι τέλειο ^_^ από τις καλύτερες σειρές που έχω δει ποτέ... Πολύ καλή (για εμένα τουλάχιστον ^^)

Το cinderella's sister το είδα το καλοκαίρι... Να πω την αλήθεια ο μόνος λόγος που το είδα μέχρι το τέλος ήταν 1ον για τον Taec και 2ον για την υπέροχη φωνή του Yesung στους τίτλους τέλους... Προσωπικά δεν μου άρεσε... Μου φάνηκε κάπως βαρετό... Βέβαια εσένα μπορεί να σου αρέσει... Don't know... ^^

Άσε μεγάλο πρόβλημα αυτά τα πολλά επεισόδεια ^^. Αν και εντάξει δεν είναι πάρα πολλά τα 30... Εγώ θέλω να δω το high kick through the roof που είναι 100 φεύγα επεισόδεια... (φυσικά πάει μετά τις πανελλήνιες >.<)

Nai ennoeitai to secret Garden ta spaei!oxi mono gia sena lol...meta apo auto d kserw an tha vrw kalitero drama na vlepw
Gia to coffee prince emena m arese para poli..to latrepsa amesws..poli kalo drama(apo skinothesia k ithopoious ola!)
To Cinderella's sister d to exw dei..(sorry.. lol) alla kserw oti paizei o Taec k mia poli kali ithopoios i Moon Geun Y. opote mporei na einai kalo..
Vlepei kaneis to My Princess??D kserw na einai kalo(an k paizei o Kikwang twn Beast..):)
Back to top Go down
hotdbsk.gr
Proud mother of the forum
Proud mother of the forum
hotdbsk.gr


Posts : 4346
Join date : 2010-06-11
Age : 33
Location : Thessaloniki

[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas EmptySat Jan 29, 2011 8:21 am

nabi wrote:
Το coffee prince ήταν πολύ ωραίο... (βεβαια δεν με ενθουσίασε και πολυ... Ίσως φταίει που το είδα σε μία μέρα...) Αλλά έχει τις πιο τέλειες kissing scenes που έχω δει ever σε drama ^^ )

Tωρα σοβαρα??? Ειναι απο τα πιο ωραια dramas που εχουν βγει~^^
Back to top Go down
http://lialuvchun.livejournal.com/
Sponsored content





[DISCUSSION] Kdramas Empty
PostSubject: Re: [DISCUSSION] Kdramas   [DISCUSSION] Kdramas Empty

Back to top Go down
 
[DISCUSSION] Kdramas
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Discussion about f(x)
» [DISCUSSION] What is your opinion about sm entertainment?
» [DISCUSSION]Fangirlισμός
» [DISCUSSION] Όνειρα.
» [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Kpop Lovers :: Greek Kpop Lovers (members' corner) :: Chat-
Jump to: